Трошки інформації про blockchain, ICO

Переваги blockchain є там, де у БД є багато авторів з недовірою один до одного.

Криптовалюти – що, куди, для чого

Офіційний сайт bitcoin , перевірені клієнти для bitcoin wallet.

Корисні статті, які допоможуть розібратись що таке blockchain

 1. Блокчейн зараз нагадує гоночний болід, що стоїть в заторі Вікіпедія
 2. Біткойн і блокчейн – з чого почати? Гаманці, покупка, обмін, біржі , перекази…
 3. Головний недолік криптовалют – маштабованість.
 4. Чому всі навколо роблять ICO? Детально про ICO, токени і перспективи.
 5. ICO (Initial Coin Offer) – збір коштів на стартап і їх обмін на внутрішню валюту стартапа.
 6. www.ethereum.org Проєкт Ефір
 7. Що таке Смарт контракт –  це контракт, написаний мовою програмування, який відстежує його виконання системою без участі людини.  Прикладом може бути вендинговий автомат – ви дали гроші – автомат дав вам снікерс. Контракт виконаний.
 8. Існує концепція ДАО («децентралізована автономна організація») — організації, побудованій  на «розумних» контрактах, де розподіл коштів вирішується загальним голосуванням. Це цікавий підхід для інвестицій в стартапи чи створення некомерційних проектів.
 9. Ресурси на тему в Telegram:
  1. #1 канал про блокчейн, монети і децентралізовані системи
  2. Бот Token Exchange показує курси криптовалют
  3. Чат ICO Sturt-ups
  4. Чат blockchain розробників

Книга про те як виходити на ICO.  Версія  за серпень 2017 DeCenter ICO Book 2017 Ru 1.0

Думка знаменитого інвестора Морейнса про bitcoin

“Дикий захід” криптовалют

Доки нас всіх не змела мутна хвиля ентузіазма з приводу криптовалют і ICO – декілька корисних порад від Антона Антіча по результатам недавнього семінара про Blockchain legal issues. На стінці Антона (https://www.facebook.com/anton.antich) є відео на цю тему. Перескажу один з його постів – думаю, що для багатьох виявиться корисним.

Юристи з Сryptovalley дуже серйозно налаштовані і роблять величезну  роботу, в тому числі з регуляторами, і вважають, що ICO неминуче замінить IPO рано чи пізно – це єдина анонсована хороша новина 🙂

Тепер погані новини:

– Будь-яке ICO зараз – дуже серйозний legal risk
– Про США не можна навіть думати. Не можна брати гроші з резидентів США. Не можна давати гроші чи койни резидентам США. Краще блокувати IP американські якщо у вас криптопроєкт. Якщо ви подумаєте на территорії США про криптовалюти – ви порушите закон.
– Головний ризик – койни дуже легко інтерпритувати як investment, якщо вони хоч якось привʼязані до отримання грошей від проєкту, а  це означає, що ви порушили одразу тисячу regulations будь-яких країн. В Швейцарії є варіанти доволі надійного обхода цього ризику, саме тому тут Мекка ICO.
– Новий для мене європейский ризик – data protection laws. Є right to be forgotten – я можу попросити будь-який банк видалити всі мої транзакції. Транзакції із блокчейна видалити неможливо – так ви потрапите на порушення закону. Про це, наскільки я бачив взагалі, ніхто через хайп не думає.
– DAO юридично класифікуються як partnership, а значить будь-який участник відповідає всим своїм майном по всім зобовʼязанням DAO. Тобто, це як ІП, тільки у вас ще мільйон партнерів із Нігерії, за яких ви також відповідаєте :))
– Property rights на blockchain data взагалі ніяк не прописані – тобто, ваші койне вам навіть легально не належать, в будь-яких спірних ситуаціях починається повний “Дикий Захід”.

Це основне. А взагалі так, змінюємо світ далі. Але не забудьте заплатити хорошому адвокату 🙂

Published by

Serhii Kholin

CEO at Onix-Systems.com